Oszczędność energii w budownictwie – konferencja

Polskie Stowarzyszenie Doradców Rynku Nieruchomości, ma zaszczyt zaprosić na doroczną konferencję Stowarzyszenia.

Tegoroczną konferencję poświęcimy oszczędzaniu, bo paradoksalnie, pomimo kryzysu energetycznego i finansowego, wciąż zbyt dużo energii marnujemy.
Zanieczyszczamy środowisko. Kończą się najpopularniejsze źródła energii (nafta, węgiel, gaz). Stajemy w obliczu podjęcia fundamentalnych decyzji: z czego czerpać energię? Jak zminimalizować zanieczyszczenie środowiska?

Co jeszcze możemy zrobić, żeby zużywać mniej energii?

Na te i inne pytania uzyskamy odpowiedź na konferencji, którą dedykujemy profesjonalistom rynku nieruchomości: rzeczoznawcom majątkowych, pośrednikom, zarządcom nieruchomości, profesjonalistom branży budowlanej, architektom, deweloperom, planistom, urbanistom, producentom materiałów budo- wlanych, energetykom i wszystkim innym zainteresowanym oszczędzaniem energii i pieniądza.

To prestiżowe wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do wymiany poglądów i doświadczeń, do spotkania i nawiązania kontaktów biznesowych.

PROGRAM KONFERENCJIREJESTRACJA UCZESTNIKÓW 9:00 – 10:00

WYSTĄPIENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY I MINISTRA GOSPODARKI
10.00 Rola i zadania ministerstw w przekształceniach w zakresie energetyki.

WIZJA PRZYSZŁOŚCI ZIEMI
10.30 Co nas czeka? Zlodowacenie, czy ocieplenie klimatu?Obserwujemy naturalne, cykliczne przemiany, czy zgubne skutki ludzkiej działalności?
Dr inż. Andrzej Kassenberg, Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju.

PRZYSZŁOŚĆ ENERGETYKI
11.00 Z czego będziemy produkować energię elektryczną i cieplną?Czy przyszłość należy do elektrowni atomowych, czy do generatorów osiedlowych napędzanych przez biopaliwo? Czy warto w tym celu wykorzystywać siły natury, jak słońce, rzeka, wiatr?
Prof. dr hab. Maciej Zalewski Uniwersytet Łódzki.

PRZERWA KAWOWA

11:30 – 12:00 OSZCZĘDNE GOSPODAROWANIE ENERGIĄ
12:00 Nie wystarczy zgasić lampę, wychodząc z pokoju i kupić żarówki energooszczędne. Trzeba budować budynki – termosy, które nie marnotrawią energii.
Cushman & Wakefield Polska.

MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA OSZCZĘDNOŚCI ENERGII W NIERUCHOMOŚCIACH
13:00 Grażyna Kasprzak, Dep. Projektów Ekologicznych BOŚ.

ANALIZA WPŁYWU ELEMENTÓW BUDYNKU NA GŁÓWNE WSKAŹNIKI JEGO CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ13:30Piotr Pawlak, Dyrektor Zarządzający BuildDesk Polska Sp. z o.o.BUDYNEK PASYWNY
14:00 Budynek samowystarczalny, w pewnym sensie zintegrowany ze środowiskiem. Czy to jest rozwiązanie modelowe, czy mrzonka idealistów? Czy stać nas na rozpowszechnienie tej technologii?
Mgr inż. Szymon Firląg i mgr inż. Marcin Idczak – Instytut Budownictwa Pasywnegoprzy NAPE

Więcej informacji na www.plytki-glazura.com.pl.