Wyładowania atmosferyczne

Burze bardzo często nawiedzają nasz kraj w okresie od wiosny do jesieni, jednak szczególnie dotkliwe są one w czasie lata. Oczywiście wbrew pozorom jest to zjawisko bardzo niebezpieczne, gdyż może poczynić potężne szkody. Jednak jeszcze kilkanaście lat temu, gdy domy budowano z drewna te szkody były jeszcze większe, gdyż w razie uderzenia płonęły one w mgnieniu oka, obecnie budynki są stawiane z cegieł, jednak w razie pożaru także spłoną, lecz dzieje się to znacznie wolniej niż w przypadku drewna. Bardzo istotne jest więc by odpowiednio się zabezpieczyć przed tego typu zjawiskami, dlatego też warto ubezpieczyć się od nich. Najprościej jest zrobić to przez internet, gdzie można szybko umówić się na spotykanie z przedstawicielem konkretnej firmy, na pogodny dzień i godzinę. Szybko można to zrobić udając się do poszczególnych firm i sprawdzając ich ofertę.

burzaOczywiście sami także możemy w pewien sposób się zabezpieczyć przed tego rodzaju zjawiskami. Przede wszystkim należy powyłączać wszystko z kontaktu, a jeśli to możliwe także z zasilania, czy też anten, gdyż to jest właśnie główną przyczyną uderzeń pioruna. Dlatego też trzeba koniecznie to zrobić, gdyż wtedy znacznie zmniejszymy ryzyko uderzenia. Warto także podczas dużych wyładować wyłączyć zasilanie dla całego domu. Dobrym sposobem jest zainstalowanie piorunochronu.

Piorunochron aktywny

W latach 90-tych pojawiły się w sprzedaży urządzenie zwane piorunochronem aktywnym. Urządzenie to  ma smukłe kształty, oraz błyszczące, chromowane detale przyciągały wzrok. Rzekomo chroni nie tylko obiekty usytuowane obok niego, ale nawet te stojące kilkadziesiąt metrów dalej. Nic dziwnego, że wielu inwestorów zawierzyło takiej opinii i reklamie, więc zainwestowało w ten wynalazek.
Niestety, mimo wielu przeprowadzonych badań, nikomu i nigdzie nie udało się udowodnić ich skuteczności i nigdzie na świecie nie wprowadzono możliwości stosowania ESE do norm.