Ogrzewanie – nowy wymiar

W dzisiejszych czasach wiele domów jednorodzinnych budowanych jest według gotowego projektu. Często jest tak, że projektanci w masowej produkcji mało uwagi zwracają na instalacje, a główny nacisk kładą na wizerunek architektoniczny budynku i okolicy. Niestety takie podejście ciągnie za sobą przykre skutki odczuwalne nie tylko jako dyskomfort użytkowania instalacji grzewczej, ale i wzrost kosztów eksploatacji. Naszym celem jest udoskonalenie instalacji grzewczych tak, aby nie tylko ogrzewały, ale i przynosiły oszczędności, a przy okazji cieszyły oko użytkownika.

Przed przystąpieniem do prac w Noster analizujemy z klientem projekt budowlany starannie wyjaśniając sposób funkcjonowania zaprojektowanej instalacji. W przypadku możliwości zastosowania rozwiązań alternatywnych przedkładamy stosowne projekty poprawek, omawiając korzyści, jakie z tej modyfikacji uzyskamy.

Jak można ogrzewać dom pasywny?

centralneEnergia słoneczna w naszej szerokości geograficznej bywa kapryśna, a zimy mroźne także nie ogrzejemy domu pasywnego wyłącznie w oparciu o ogromne okna. Co prawda do wstępnego ogrzania wody użytkowej możemy wykorzystać kolektory słoneczne i jest to często praktykowana metoda, jednakże zawsze należy dobrać także dodatkowe źródło ciepła.

Bardzo często do tego celu wybierana jest pompa ciepła. Takie systemy np. z gazową pompę ciepła jako paliwo do działania wykorzystują niewielkie ilości gazu. Jednak Zjawisko absorpcji pozwala na pozyskanie ciepła z różnorodnych źródeł odnawialnych. Tak więc może to być jednakowo pompa ciepła grunt-woda, pompa ciepła woda-woda lub pompa ciepła powietrze-woda. Tego typu rozwiązanie może być oczywiście stosowane także w budynkach klasycznych zarówno nowych, jak i wybudowanych wcześniej.

Grupa Noster wykonuje również połączenia tradycyjnych instalacji grzewczych z nowoczesnymi rozwiązaniami jakimi są kolektory słoneczne, kominki z płaszczem wodnym czy systemy wentylacji z odzyskiem ciepła. Nasze instalacje, dzięki zastosowaniu materiałów i urządzeń najwyższej klasy, wyróżnia duży stopień sprawności oraz zwiększona żywotność i bezpieczeństwo użytkowania.

Oferujemy również szeroką gamę źródeł ciepła: od standardowych do super-ekskluzywnych grzejników dekoracyjnych, od ogrzewania podłogowego do kurtyn powietrznych.